Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Reklamacje i zwroty

ODSTĄPIENIE OD UMOWY/REKLAMACJE.

ODSTĄPIENIE OD UMOWY.

Mają Państwo prawo zwrócić zakupiony towar (prawo odstąpienia od umowy sprzedaży), bez podawania przyczyny w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, składając pisemne oświadczenie. Możecie Państwo skorzystać w tym celu ze wzoru oświadczenia o odstąpieniu, który zostaje przesłany do Klienta wraz z towarem oraz jest dostępny na stronie internetowej sklepu.

Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, należy wysłać oświadczenie na adres:  FARTUCHY-KUCHENNE.PL KATARZYNA PASTERCZYK,  Jędrzejowice 23, 27-400 Ostrowiec Św., z dopiskiem „Sklep internetowy – zwrot”, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: zamowienia@fartuchy-kuchenne.pl, wpisując w tytule „Sklep internetowy – zwrot”.

Zwracane produkty nie mogą nosić śladów użytkowania wynikających z korzystania w sposób wykraczający poza ten konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

Nie przysługuje Państwu prawo zwrotu towaru, uszytego na indywidualne zamówienie- dostoswanego do Państwa indywidualnych potrzeb na życzenie, i przez to różniącego się od towaru oferowanego w sklepie internetowym.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia zamówienia (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy standardowy sposób dostarczenia oferowany przez nas), bez zbędnej zwłoki, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa do odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w początkowej transakcji, chyba że wyraźnie zgodzili się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

W przypadku wysyłki zwracanego towaru bardzo prosimy o dokładne zabezpieczenie paczki, aby nie uległa uszkodzeniu lub zniszczeniu w transporcie.

REKLAMACJE.

W przypadku wystąpienia wad towaru, przysługuje Państwu prawo zgłoszenia reklamacji. 

Reklamacje rozpatrywane są w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku – Kodeks cywilny (Dz.U.2017 poz. 459 ze zm.) lub gwarancję jakości – w zależności od państwa wyboru.

Reklamacje należy kierować  za pośrednictwem poczty na adres:  FARTUCHY-KUCHENNE.PL KATARZYNA PASTERCZYK,  Jędrzejowice 23, 27-400 Ostrowiec Św., z dopiskiem „Sklep internetowy – reklamacja”. Zaleca się, by klient w celu dokonania zgłoszenia reklamacyjnego skorzystał z formularza udostępnionego na stronie internetowej sklepu. Należy pamiętać, że reklamowany towar powinien być czysty.

Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w terminie 14 dni od daty otrzymania przez nas zgłoszenia reklamacyjnego.

Sprzedawca informuje Państwa o możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji Towarów, m.in. poprzez złożenie przez Państwa po zakończeniu postępowania reklamacyjnego wniosku o wszczęcie mediacji lub wniosku o rozpatrzenie sprawy przed sądem polubownym (wniosek można pobrać na stronie internetowej http://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=6223). Wykaz Stałych Polubownych Sądów Konsumenckich działających przy Wojewódzkich Inspektoratach Inspekcji Handlowej dostępny jest na stronie internetowej: http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php#faq596. Pozasądowe dochodzenie roszczeń po zakończeniu postępowania reklamacyjnego jest bezpłatne. W przypadku Klienta będącego konsumentem, chcącego skorzystać z pozasądowego sposobu dochodzenia roszczeń, istnieje dodatkowo możliwość złożenia skargi za  pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Zasady dokonywania zwrotu towaru oraz zasady składania reklamacji opisane są szczegółowo w treści Regulaminu dostępnego na  stronie internetowej sklepu.

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA.

Czas realizacji zamówienia uzależniony jest głównie od dostępności Towarów, wybranej przez Państwa formy płatności oraz formy dostawy.

Przystępujemy do realizacji zamówienia w dniu zaksięgowania wpłaty na wskazanym koncie bankowym lub w następnym dniu roboczym w przypadku wyboru opcji „za pobraniem”.

Przy każdym z oferowanym przez nas produktów umieszczona została informacja o terminie wysyłki, wynikającym z dostępności produktów od 24 godzin do kilku, czasami nawet kilkunastu dni (w przypadku produktów trudno dostępnych) , od którego to terminu uzależniony jest całkowity czas realizacji zamówienia. Dokładamy wszelkich starań, aby oferta prezentowana na stronie odpowiadała realnym stanom magazynowym. W szczególnych wypadkach, gdy objęty zamówieniem towar będzie niedostępny, niezwłocznie zostaną Państwo o tym poinformowani w wiadomości e- mail wysłanej na adres wskazany w zamówieniu, w treści której wskazany zostanie ewentualny przybliżony termin dostępności towaru. Jeśli nie zdecydujecie się Państwo na oczekiwanie na zamówiony towar, prosimy o informację- niezwłocznie zwrócimy państwu uiszczoną cenę  na wskazany rachunek bankowy.

Jeżeli zamawiacie Państwo większą liczbę produktów, czas wysyłki całego zamówienia jest dopasowany do produktu o najdłuższym czasie wysyłki. Można zrealizować zamówienie etapami – w tym celu skontaktuj się z nami lub wpisz odpowiednią adnotację w uwagach do zamówienia.

Zasadniczo całkowity czas realizacji zamówienia nie przekracza 21 dni roboczych , przy czym czas ten może ulec wydłużeniu przy zamówieniach powyżej 20 sztuk, o czym zostaniecie Państwo  poinformowani w wiadomości e-mail. Czas realizacji zamówienia może ulec wysłużeniu również w przypadku zamówień zagranicznych, maksymalnie o 15 dni roboczych.

Poinformujemy Państwa o przekazaniu zamówienia do wysyłki na podany w zamówieniu adres e -mail.

Formularz reklamacji towaru

Wzór Formularza Odstąpienia Od Umowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl